teka 03:41
leidžiasi 20:52
Priešpilnis
14 mėnulio d.
Tarptautinė agresijos prieš vaikus diena
Vardadienius švenčia:
Dausprungas, Deimena, Kornelijus, Vincė, Vincenta
Gimtadienis:
Goda Sabutytė
Sužinok
Sveikinimai
Daugiau sveikinimų..
Atvirukai
Daugiau atvirukų..
Statistika
Svetainėje:
Sveikinimai - 1797
Tostai - 286
SMS tekstai - 731
Atvirutės - 1366
Mintys - 943
Patarlės - 312
Užuojautos - 83
Videosveikinimai - 72
Anekdotai - 5066
Išsiųsta
Šiandien - 0
Vakar - 0
Per 7 d. - 2
Per mėn. - 8
Viso - 58374
Tostai.lt rekomenduoja
Vestuvės > Vestuvių prietarai

Jeigu švenčiant Naujuosius metus, yra aišku, jog kaip juos sutiksi, taip ir praleisi ateinančius, tai su vestuvėmis - viskas kur kas įdomiau - papročių bei tradicijų tiek, kad paisyti jų visų niekam nepakaktų jėgų. O juk šeimyninės laimės visi taip trokšta.


Vestuvių prietarai

* Jeigu dieną prieš vestuves sučiaudės katinas, tai nuotaka bus laiminga santuokiniame gyvenime.

* Po to, kai jaunoji išeina iš namų, reikia išplauti grindis, kad jai būtų lengviau ateiti į vyro namus. Geriausiai būtų tai padaryti jos mamai.

* Lietus arba sniegas vestuvių dieną - laimė. Prieš įeinant į namus, kuriuose jiems reikės gyventi, po slenksčiu dedama neužrakinta spyną, kai tik įeina jaunavedžiai - spyna užrakinama raktu bei išmetama. Tuo pačiu tikslu rakinamos spynos ant tilto turėklų.

* Jaunasis nuotaką per namų slenkstį turi nešti ant rankų. Savo glėbiu jis apsaugo ją nuo nužiūrėjimo.

* Tas, kuris pirmas peržengs namų slenkstį, kilimą civilinės metrikacijos biure arba pirmas užeis į bažnyčią, bus šeimos galva.

* Grūdus, rožių žiedlapius, pinigus bei saldainius - visa tai galima mesti ant jaunavedžių, išeinančių iš civilinės metrikacijos biuro.

* Vestuvinio pyrago tradicija atsirado iš senovės Romėnų. Romoje nelaikė jaunųjų santuokiniais, kol jie vienu kartu nesuvalgys vestuvinio pyrago. Dabartiniais laikais žiūri, kas kokį pyrago gabaliuką atsilauš. Tas, kuriam pavyks atsikąsti arba atsilaušti daugiau, tas ir bus svarbiausias šeimoje.

 

Prietarai su šukėmis:

* Pirmas iš jų klostosi taip: po ritualo su vestuviniu pyragu, jaunajam bei jaunajai duodama po vyno arba šampano taurę. Jie išgeria ir sudaužo savo taures į grindis - laimei. Pagal šukes žiūrimakas pirmas gims - mergaitė ar berniukas. Stambios šukės - berniukas, smulkios - mergaitė.

* Kad ateityje nesipykti su vyru, jaunoji įeidama į vyro namus, turi sudaužyti lėkštutę. Po to jie abu kartu peržengia šukes.

* Svotai užriša 2 butelius šampano - visa tai laimei. Pirmas išgeriamas po vienerių bendro gyvenimo metų, o antras - gimus pirmagimiui.

* Jei nuotaka nori, kad jos sesuo arba visos seserys ištekėtų iš karto po jos vestuvių, tai prieš išeinant iš savo namų, reikia patraukti į savo pusę staltiesės, kuria uždengtas stalas, kamputį.

* Jei nuotaka linki savo draugei kuo greičiau ištekėti, jai reikia, prieš iešiannt iš tėvų namų, atpjauti sūrio gabalėlį ir duoti jį savo draugei.

* Ta mergina, kuri pagauna nuotakos puokštę, greitai ištekės.

 

Tai keletas prietarų, kurie simbolizuoja vestuvių laimę. Jos trokšta visi. Juk kiekviena nuotaka bei kiekvienas jaunikis svajoja apie idealią šeimą bei darnų gyvenimą. Prietarai bei įvairūs papročiai yra tik maža smulkmena, jais galima tikėti, galima netikėti, tačiau viso gyvenimo meilei bei santarvei būtinas pasitikėjimas bei meilės skleidimas vienas kito atžvilgiu.

 

www.eli.lt