teka 03:42
leidžiasi 20:51
Priešpilnis
13 mėnulio d.
Sudegintas Pirčiupių kaimas
Vardadienius švenčia:
Dovilė, Jaroslavas, Karolė, Klotilda, Ovidijus, Tautkantas
Gimtadienis:
Jolanta Rimkutė
Sužinok
Sveikinimai
Daugiau sveikinimų..
Atvirukai
Daugiau atvirukų..
Statistika
Svetainėje:
Sveikinimai - 1797
Tostai - 286
SMS tekstai - 731
Atvirutės - 1366
Mintys - 943
Patarlės - 312
Užuojautos - 83
Videosveikinimai - 72
Anekdotai - 5066
Išsiųsta
Šiandien - 0
Vakar - 1
Per 7 d. - 2
Per mėn. - 9
Viso - 58374
Tostai.lt rekomenduoja
Vestuvės > Vestuvinė suknelė: šiek tiek istorijos

Švytintis laimės momentas ir finalinis visų pasaulio modeliuotojų pasirodymo akordas. Ištekėti tapo madinga. Ypač dėvint žymių Mados namų sukneles. Sako, jos atneša sėkmę. Verta išbandyti. Bent jau vienąkart...

 

Siuvimo menas

Faktas, jog kiekvieną madų demonstravimo pasirodymą užbaigia vestuvinės suknelės demonstravimas, kalba apie daug ką. Nors, vieną sezoną tai gali būti vienas modelis, kitą – jau kitas. Keičiasi favoritai, keičiasi mada. Nekinta tik kokybiškas pasiuvimas, papuošimai ir rankų darbas – tai, kas skiria vestuvinius apdarus. Prabangūs, kerintys ir nepakartojami. Tokie, kokiais padaro meistro "auksinės rankos".

 

Baltos suknelės istorija

Šiuolaikinės vestuvinės aprangos pradininke įprasta laikyti karalienę Viktoriją. Ji buvo pirmąja karališkąja nuotaka, kuri ignoravo sunkų tradicinį vestuvinį apdarą. Vietoje jo Viktorija nutarė dėvėti nuostabią baltą atlasinę suknelę gilia iškirpte. Tradicijoje nepakeitė tik vieno – jos apdaras, kaip ir visos tos epochos suknios, buvo puoštas nėriniais. Moterų noras vestuvių dieną puoštis nėriniais išliko ir dabar. Juk nėriniai – gražu, gundoma ir švelnu. Jie nuostabūs, lengvi ir atviri. Sukelia romantiškas asociacijas su kurtizanių laikais, kada nėriniai ir atsirado. Be to, tapo madinga šiuolaikines vestuvines sukneles siūti iš senovinių nėrinių, nuotakai paliktų močiučių. Apsirengus ką nors iš močiutės skrynios, galima sukurti tikrą stebuklą...

 

Visam likusiam gyvenimui

Daugumai vestuvinė suknelė lieka kaip laimingo šeimyninio gyvenimo, sėmės ir klestėjimo talismanas. Todėl ji turi būti ypatinga, pakerėti aplinkinius ir nuotaką padaryti nepakartojama. Jei nuotaka teisingai pasirinks, jos vestuvinis apdaras atspindės ir triumfą, ir laimę, ir jos individualumą.

Suknelės medžiagos pasirinkimas priklauso nuo vietos, kur vyks vestuvės ir metų laiko. Spalva gali būti nuo absoliučiai baltos iki švelniai auksinės ar perlinės sidabro. Taip pat gali būti švelnaus pastelinio rausvo ar melsvo atspalvio. Nuo karalienės Viktorijos laikų pačia elegantiškiausia spalva vestuvinei suknelei laikoma šviesi dramblio kaulo spalva. Modeliai gali būti įvairūs – stipriai įliemenuoti su pūstu sijonu, tiesūs, su paaukštintu liemeniu, įstrižo kirpimo. Vestuvinę suknelę nepakartojama daro nuometas. Kaip pasakų princesės.

Pats ilgiausias žinomas nuometas buvo princesės Dianos – jis siekė netoli aštuonių metrų. Tiesiog fantastika!


www.eli.lt