teka 03:42
leidžiasi 20:51
Priešpilnis
13 mėnulio d.
Sudegintas Pirčiupių kaimas
Vardadienius švenčia:
Dovilė, Jaroslavas, Karolė, Klotilda, Ovidijus, Tautkantas
Gimtadienis:
Jolanta Rimkutė
Sužinok
Sveikinimai
Daugiau sveikinimų..
Atvirukai
Daugiau atvirukų..
Statistika
Svetainėje:
Sveikinimai - 1797
Tostai - 286
SMS tekstai - 731
Atvirutės - 1366
Mintys - 943
Patarlės - 312
Užuojautos - 83
Videosveikinimai - 72
Anekdotai - 5066
Išsiųsta
Šiandien - 0
Vakar - 1
Per 7 d. - 2
Per mėn. - 9
Viso - 58374
Tostai.lt rekomenduoja
Vestuvės > Populiariausios klaidos ruošiantis vestuvėms

Kai širdį užvaldo meilės aistros, o galvon įsisuka pasirengimo vestuvėms chaosas, sveiko proto neprarasti sunku. Bet gal pavyks išvengti bent jau dažniausiai daromų klaidų?

 

1 klaida: Svarbiausia – šventės vieta ir dekoras

Iš tikrųjų svarbiausia iš karto su būsimuoju jaunikiu, uošviais ir tėvais sutarti, kokių vestuvių jūs pageidaujate: ar jaukių kamerinių, tik artimiausių bičiulių apsuptyje, ar ištaigingos ir smagios šventės visai giminei. Tada – sudaryti svečių sąrašą. Ir tik po šių žingsnių ateina metas visiems kitiems reikalams: juk nuo puotos dydžio ir atmosferos priklausys ir tai, kokią suknelę rinksitės, ir tai, kokiame restorane švęsite.


2 klaida: Skaityti jam vestuvių žurnalus

Nesvarbu, kad vestuvės – jūsų abiejų reikalas. Tokios smulkmenos, kaip nuotakos puokščių mados ar furšeto stalų serviravimo idėjos – tikrai ne jo domėjimosi sritis. Taigi net jei jis ir sutiks su jumis panaršyti po internetą ar pasklaidyti vestuvių žurnalus ruošiantis šventei, 99 proc. informacijos jo galvoje tiesiog išgaruos. Pataupykite tiek jo, tiek savo nervus ir nepuoselėkite iliuzijų, kad jis užsidegęs puls rūpintis madingomis jūsų vestuvių smulkmenomis. Verčiau iš anksto paklauskite, kaip jis įsivaizduoja jūsų vestuves ir kuria jų dalimi norėtų pasirūpinti, o ne tikėkitės, kad jis domėsis absoliučiai viskuo. Sveika atvykusi į šeimyninį gyvenimą!


3 klaida: Eiti iš proto dėl to, kad kažkas nušvilpė jūsų idėją

Vasara – vestuvių metas. Ir ne taip jau retai pasitaiko, kad per vieną sezoną tenka atšokti ne tik savose, bet dar ir keleto draugių ar giminaičių vestuvėse. Apimta entuziazmo galbūt dalinatės savo šventės idėjomis su kitomis būsimomis nuotakomis bei bičiulėmis. Ir štai nutinka taip, kad kuri nors ima ir nušvilpia jūsų idėją: pasirenka tokio pat fasono suknelę, pasikviečia jūsų nusižiūrėtus muzikantus, stalus dekoruoja taip, kaip buvote sumaniusi jūs.

Ar verta dėl to lieti apmaudą? Anaiptol! Jūs trokštate, kad jūsų vestuvės būtų unikalios – jos tokios ir bus! Taigi užuot atsisakiusi savo idėjos vis dėlto įgyvendinkite ją, tiesiog pamėginkite suteikti jai dar daugiau individualumo: prie suknelės priderinkite originalius aksesuarus, su muzikantais susitarkite dėl skirtingų programos akcentų ir pan. Ir pasidžiaukite, kad jūsų idėjas sau prisitaiko ir kiti – vadinasi, sugalvojote išties gerai!


4 klaida: Užsibrėžti sulieknėti iki vestuvių dar 5 kg

Esi tikra: maitinsiesi tik salotų lapais, liesi prakaitą sporto salėje ir vestuvių dieną būsi bent 5 kg lengvesnė. Taigi užsisakai tokią vestuvinę suknelę, į kurią įlindusi dabar jauti, kad visos siūlės traška braška grasindamos tuojau iširti. O dabar pabandyk įsivaizduoti patį didžiausią savo košmarą: vestuvių dieną suknelė lygiai taip pat negailestingai spaus ir neleis pajudėti! Juk gali nutikti visko – gal tau valios pritrūks, o gal prieš prasidedant tavo dienoms kūnas vos vos patins... Tad būk realistė: rinkis tokią suknelę, kuri tinka dabar, o jei labai labai tiki savo jėgom – pasidomėk, ar nebūtų įmanoma jos likus kelioms dienoms iki vestuvių kiek susiaurinti.


5 klaida: Viskuo rūpintis pačiai

Esama ne taip jau mažai nuotakų, kurios trokšta visus vestuvinius rūpesčius susiversti ant savo galvos. Ne tik taupumo sumetimais, jei vestuvių planuotoją samdytis per brangu, bet ir todėl, kad organizuoti viską pačiai atrodo be galo malonu ir miela... kol realiai to nesiimi. Taigi verčiau išsirinkite 3-5 jūsų širdžiai mieliausius darbus, o visas kitas pareigas suskirstykite kitiems – tėvams, piršliui ir svočiai, pamergėms, draugėms. O jei planuojate išties dideles ir įspūdingas vestuves – būtinai samdykitės vedybų planuotoją.


6 klaida: Didinti vestuvių biudžetą

Ak, kaip neromantiška kalbant apie vestuves skaičiuoti pinigus. Ir vis dėlto būtent finansų klausimas verčia nemiegoti naktimis daugelį sužadėtinių ir dar daugiau jų tėvų. Tad svarbiausia taisyklė, kurią turėtumėte atsiminti: jei vestuvių užgaida kainuoja per daug, ne didinkite vestuvėms skirtą biudžetą, o dairykitės, kurioje šventės organizavimo srityje galėtumėte sutaupyti. Arba atsisakykite tos užgaidos. Kitaip gresia likti su savo svajonių vestuvėmis, bet be cento kišenėje. Ir dar. Nepamirškite, kad etiketė „vestuvinis“ daugelio prekių ir paslaugų kainą iškelia dvigubai. Prabangi vakarinė suknelė kainuoja pigiau, nei panašaus tipo, bet vestuvinė suknelė. Gardus tortas, daili gėlių puokštė ir netgi šukuosena pabrangsta tą pat akimirką, vos paaiškėja, kad ji – vestuvinė. Taigi jei tik galite – užsisakinėkite jūsų šventei tinkančius daiktus ir paslaugas neakcentuodami, kad jie skirti vestuvėms.

www.eli.lt