teka 05:04
leidžiasi 19:31
Priešpilnis
7 mėnulio d.
Pasaulinė paminklų apsaugos diena
Vardadienius švenčia:
Apolonijus, Eitvilas, Girmantė
Gimtadienis:
James Woods
Sužinok
Sveikinimai
Daugiau sveikinimų..
Atvirukai
Daugiau atvirukų..
Statistika
Svetainėje:
Sveikinimai - 1797
Tostai - 286
SMS tekstai - 731
Atvirutės - 1366
Mintys - 943
Patarlės - 312
Užuojautos - 83
Videosveikinimai - 72
Anekdotai - 5066
Išsiųsta
Šiandien - 0
Vakar - 0
Per 7 d. - 0
Per mėn. - 5
Viso - 58441
Tostai.lt rekomenduoja
Valentino diena > Valentinas pasaulyje

Kaip šv. Valentino dieną švenčia visame pasaulyje? Dabar šv. Valentino dieną visame pasaulyje laikraščių puslapiai mirga paslaptingais įsimylėjėlių rašteliais, pašto dėžutės pilnos šv. Valentino atvirukų su gėlytėmis ir paukšteliais – vaisingumo ir romantikos simboliais.

Tą dieną dažniausiai dovanojamos rožės ir šokoladai. Nors... Anglijos metraštininkas S. Pepypsas rašo, kad Jorko hercogas savo poniai šv. Valentino dieną dovanojo papuošalų už 800 svarų sterlingų ( mūsų laikais tai būtų maždaug 47 svarų sterlingų). Kai kuriose Anglijos vietose gerbėjai dovanas padėdavo ant slenksčio, pasibelsdavo ir pabėgdavo. Toks paslaptingumas išlikęs iki šių dienų. Kadaise šv. Valentino atviruko siuntimas reiškė piršimąsi. O ir šiais laikais toks atvirukas reiškia šį tą daugiau negu flirtą, taigi gal ir nevertėtų užmiršti, kad šv. Valentino diena – puiki diena pasipiršti.
Australai, ispanai, anglai, prancūzai šv. Valentino dieną švenčia vienodai – savo slaptiems mylimiesiems siunčia atvirukus, o sutuoktiniams ir mylimiesiems – dar ir dovanų.
Amerikiečiai atvirukus siunčia visiems, ką myli – sutuoktiniams, draugams, draugėms, sūnums ir dukterims.
Vokiečiai ir belgai nesiunčia anoniminių atvirukų, tačiau savo sutuoktiniams ir mylimiesiems dovanoja gėlių ir saldumynų.
Japonijoje priimta dovanoti šokoladą.
Švedai ir italai (išskyrus Veneciją) šv. Valentino dienos visai nešvenčia.
Vidurio Europoje ši šventė pradėta minėti tik po Antrojo Pasaulinio karo, o Lietuvoje – prieš keletą metų (gal  8-10 metų).
Labai iškilmingai šv. Valentino diena švenčiama Venecijoje. Ten jaunuoliai plaukioja gėlėmis papuoštomis gondolomis ir dainuoja serenadas. Valčių karnavalai vyksta ir Neapolyje. “Tau linkėjimus siunčia Valentinas”, “Būk mano Valentinu”, - tokie ir panašūs žodžiai kiekvieną vasario 14-ąją pasiekia milijonus adresatų visame dėl šv. Valentino dieną žmonės mylimiesiems siunčia atvirukus?pasaulyje. Ir jei nors vieno atviruko per šią romantiškiausią metų šventę ir Tu kam nors užrašei panašius žodžius, gali džiaugtis – Tavo širdelė netuščia.