teka 03:41
leidžiasi 20:52
Priešpilnis
14 mėnulio d.
Tarptautinė agresijos prieš vaikus diena
Vardadienius švenčia:
Dausprungas, Deimena, Kornelijus, Vincė, Vincenta
Gimtadienis:
Goda Sabutytė
Sužinok
Sveikinimai
Daugiau sveikinimų..
Atvirukai
Daugiau atvirukų..
Statistika
Svetainėje:
Sveikinimai - 1797
Tostai - 286
SMS tekstai - 731
Atvirutės - 1366
Mintys - 943
Patarlės - 312
Užuojautos - 83
Videosveikinimai - 72
Anekdotai - 5066
Išsiųsta
Šiandien - 0
Vakar - 0
Per 7 d. - 2
Per mėn. - 8
Viso - 58374
Tostai.lt rekomenduoja
Naujieji metai > Naujųjų sapnai

Daug dėmesio skirta Naujųjų metų sapnams.”...jeigu susapnuosi besimaudantį bernaitį, už jo ištekėsi.” (Alanta). Vakare po pagalve reikia pasidėti naujas, dar nenaudotas šukas arba spyną surakinti du kibirus ir raktą pasidėti po pagalve, arba nusiprausti veidą ir atsigulti nenusišluosčius, arba pastatyti po lova vandens stiklinę

Ir uždengti ją balana. Ant vieno balanos galo padėti muilo, ant kito – rankšluostį. Štai tą pačią naktį prisisapnuos vaikinas. Tai jis veidą sapne nušluostys, tai žirnius pjaus, tai per upelį tilteliu pavedės, tai kibiru spyną atrakins. Dar burdavo merginos ir tokiu būdu. Naujųjų metų vakare pačiame vidurnaktyje nueina į klojimą, užsidega 2 žvakes, tarp jų pasistato veidrodį, skaito maldaknygę ir vis žvelgia veidrodin. Gali pamatyti ateinantį su dalgiu. Tada reikia bėgti, o jei be dalgio, su šituo apsives. Itin sudėtingas buvo toks būrimas. Norėdama pamatyti savo būsimąjį vyrą, mergina Naujųjų metų vidurnaktį paima du veidrodžius. Vieną pasistato priešais, antrą – užpakalyje savęs. Apsirėžia aplink save šermukšnine lazda aplink save ratą, užsidega tris žvakes, atsisėda ant medinės ratų stebulės, žiūri į veidrodį ir sako: “Skirtasis, laukiamasis, eikš prie manęs, sėsk prie manęs”. Jeigu neišsigąs velnio, kuris tada ateina ją gąsdinti, tai savo būsimąjį tikrai pamatysianti.

Merginos buria savo ateitį dažniau negu vyrai, už ko ištekės ir pan. Tai suprasime, prisiminę mūsų valstiečių šeimos santykius, paveldėjimo teisę, visą senojo kaimo buities sanklodą. Pagal lietuvių papročius vyras veda, mergina teka. Vyras paprastai marčią parveda į savo tėvų šeimą, vadinasi mergina išeina iš savo namų į svečią šalį, į nežinomą giminę, šeimą. Štai iš kur jos nerimas, būgštavimai, noras išpranašauti šeimos laimę ar nelaimę. O likti netekėjusiai – tai visą gyvenimą priklausyti nuo brolių, nuo jų žmonų. Suprantamas tad visų merginų siekimas kuo greičiau ištekėti, turėti savo šeimą, vaikų, turėti savo gyvenimą.