teka 04:42
leidžiasi 20:05
Pilnatis
15 mėnulio d.
Apatiniai drabužiai
Vardadienius švenčia:
Asterija, Astra, Laima, Laurynas, Norimantas
Gimtadienis:
Virgis Stakėnas
Sužinok
Sveikinimai
Daugiau sveikinimų..
Atvirukai
Daugiau atvirukų..
Statistika
Svetainėje:
Sveikinimai - 1797
Tostai - 286
SMS tekstai - 731
Atvirutės - 1366
Mintys - 943
Patarlės - 312
Užuojautos - 83
Videosveikinimai - 72
Anekdotai - 5066
Išsiųsta
Šiandien - 0
Vakar - 0
Per 7 d. - 0
Per mėn. - 1
Viso - 58446
Tostai.lt rekomenduoja
Kalendorius Kalendorius
2021 liepos 13
Pirmadienis
Antradienis
Trečiadienis
Ketvirtadienis
Penktadienis
Šeštadienis
Sekmadienis
 
 
 
 
 
 
Durbės mūšis

1260 m. liepos 13 d. Kuršių žemėja prie Durbės ežero įvyko mūšis. Lietuviai, vadovaujami kunigaikščio Trenioto, nugalėjo Kryžiuočių ordino ir Livonijos ordino kariuomenę (Durbės mūšis).

Šiaulių valstiečių sukilimas

1769 m. liepos 13 d. prasidėjo Šiaulių ekonomijos valstiečių sukilimas. Jie reikalavo naujos administracijos, panaikinti palivarkus ir lažą, prievartinį darbą, teisę laisvai prekiauti Baltijos jūros uostuose, uždrausti žiaurias bausmes. Liepos 20 d. sukilėliai paėmė į savo rankas visą ekonomiją ir išlaikė valdžią lygiai tris mėnesius.

Nupirktas varis bokštui uždengti

1752 m. liepos 13 d. Vilniaus magistratas nutarė nupirkti 600 svarų seno vario, iš kurio turėjo būti pagaminta skarda atstatomos Rotušės bokštui uždengti.

Žiauriai sumušti karčiamos darbuotojai

1751 m. liepos 13 d. Raudondvario karčiamoje buvo žiauriai sumušti jos tarnautojai: leisgyviui nuomininkui Tovelui iš barzdos išrauti plaukai, suplėšyti drabužiai, buvo visas sudaužytas ir kruvinas, kiti darbuotojai Fumkė ir Izakas irgi sumušti. Atvykusiam pareigūnui Čečotai jie papasakojo, kad juos sumušė dvaro žmonės vykdydami pravažiuojančio keltu kunigo, Žemaitijos prelato Mykolo Tiškevičiaus, paliepimą. Šis incidentas nebuvo išaiškintas.

M. Lietuvos gyventojų diskriminacija

Per karus vykusius XVII a. M. Lietuvoje žuvo labai daug gyventojų, o per 1709- 1710 m. siautusį marą išmirė beveik 53 procentai gyventojų. Prūsijos karalius 1732 m. liepos 13 d. išleido potvarkį, kuriame raginama vietinius lietuvius ūkininkus varyti iš jų ūkių ir jų vietoje apgyvendinti atvykusius zalcburgiečius. Atvykėliams buvo draudžiama rengtis tokiais pat drabužiais kaip lietuviai, o priimant į darbą valdininkus lėmė ne darbštumas ir sumanumas, o kilmė.

Auksčiausia temperatūra

1959 m. liepos 13 d. Varėnoje užregistruota per visą stebėjimo laikotarpį aukščiausia oro temperatūra- 36,8 laipsniai karščio.

Lietuvos karalius Urachas

1918 m. liepos 13 naktį Lietuvos Valstybės Tarybos dešinieji išrinko V. Urachą Lietuvos karaliumi Mindaugu II, bet atsiradus naujom galimybėm lapkričio 2 d. šį nutarimą atšaukė.

Vardadienius švenčia:
Anakletas Anys Arvilas Arvilė Eugenijus

Ieškoti vardadienio Nori gauti kas rytą vardadienius SMS?
Gimtadieniai:

Jolanta Paulauskienė

Erno Rubik "Vengrų skulptorius, architektas ir dizaineris, "Ruboko kibiko" išradėjas"

Harrison Ford JAV aktorius

t

Pranešk apie netikslumus