teka 04:59
leidžiasi 19:36
Priešpilnis
13 mėnulio d.
Vardadienius švenčia:
Agnė, Eisvydas, Eisvydė, Gostautas, Marcijonas
Gimtadienis:
Aistė Paškevičiūtė
Sužinok
Sveikinimai
Daugiau sveikinimų..
Atvirukai
Daugiau atvirukų..
Statistika
Svetainėje:
Sveikinimai - 1797
Tostai - 286
SMS tekstai - 731
Atvirutės - 1366
Mintys - 943
Patarlės - 312
Užuojautos - 83
Videosveikinimai - 72
Anekdotai - 5066
Išsiųsta
Šiandien - 0
Vakar - 0
Per 7 d. - 1
Per mėn. - 3
Viso - 58462
Tostai.lt rekomenduoja
Valentino diena > Tradicija

Kaip šv. Valentino dieną švenčia visame pasaulyje?

Dabar šv. Valentino dieną visame pasaulyje laikraščių puslapiai mirga paslaptingais įsimylėjėlių rašteliais, pašto dėžutės pilnos šv. Valentino atvirukų su gėlytėmis ir paukšteliais – vaisingumo ir romantikos simboliais.

Tą dieną dažniausiai dovanojamos rožės ir šokoladai. Nors... Anglijos metraštininkas S. Pepypsas rašo, kad Jorko hercogas savo poniai šv. Valentino dieną dovanojo papuošalų už 800 svarų sterlingų. Kai kuriose Anglijos vietose gerbėjai dovanas padėdavo ant slenksčio, pasibelsdavo ir pabėgdavo. Toks paslaptingumas išlikęs iki šių dienų. Kadaise šv. Valentino atviruko siuntimas reiškė piršimąsi. O ir šiais laikais toks atvirukas reiškia šį tą daugiau negu flirtą, taigi gal ir nevertėtų užmiršti, kad šv. Valentino diena – puiki diena pasipiršti.
Australai, ispanai, anglai, prancūzai šv. Valentino dieną švenčia vienodai – savo slaptiems mylimiesiems siunčia atvirukus, o sutuoktiniams ir mylimiesiems – dar ir dovanų.
Amerikiečiai atvirukus siunčia visiems, ką myli – sutuoktiniams, draugams, draugėms, sūnums ir dukterims.
Vokiečiai ir belgai nesiunčia anoniminių atvirukų, tačiau savo sutuoktiniams ir mylimiesiems dovanoja gėlių ir saldumynų.
Japonijoje priimta dovanoti šokoladą.
Švedai ir italai (išskyrus Veneciją) šv. Valentino dienos visai nešvenčia.
Vidurio Europoje ši šventė pradėta minėti tik po Antrojo Pasaulinio karo, o Lietuvoje – prieš keletą metų (gal  8-10 metų).
Labai iškilmingai šv. Valentino diena švenčiama Venecijoje. Ten jaunuoliai plaukioja gėlėmis papuoštomis gondolomis ir dainuoja serenadas. Valčių karnavalai vyksta ir Neapolyje. “Tau linkėjimus siunčia Valentinas”, “Būk mano Valentinu”, - tokie ir panašūs žodžiai kiekvieną vasario 14-ąją pasiekia milijonus adresatų visame dėl šv. Valentino dieną. Žmonės mylimiesiems siunčia atvirukus visame pasaulyje. Ir jei nors vieno atviruko per šią romantiškiausią metų šventę ir Tu kam nors užrašei panašius žodžius, gali džiaugtis – Tavo širdelė netuščia.

Kodėl šv. Valentino dieną žmonės mylimiesiems siunčia atvirukus?


Tokia tradicija kilo iš viduramžių papročio, kai Valentino dienos išvakarėse Prancūzijos, Anglijos ir Škotijos jaunimas iš dėžutės traukdavo mylimojo ar mylimosios vardą, kaip kadaise romėnai. XVI amžiuje žmonės pradėjo siuntinėti popierinius Valentino dienos atvirukus. Tai tikriausiai seniausi sveikinimo atvirukai.
Paprotys siuntinėti šią dieną atvirukus išpopuliarėjo XVIII amžiuje, nors anonimiškai juos siuntinėti pradėta tik XX amžiuje. “Christie” aukcionas iki šiol pardavinėja senus Valentino dienos atvirukus. Seniausias pagamintas maždaug 1790 metais. Tai ant juodo popieriaus priklijuotas sudėtingas balto popieriaus karpinys – pora su širdimis rankose. Vėliau šis “meilės paprotys” buvo sukomercintas – mažai jau kas imdavosi ir imasi atviruką daryti rankomis. Ne taip romantiškai nusiteikę tą dieną būdavo atstumtieji meilėje. Jie siųsdavo menkaverčius atvirukus, pagamintus iš prasto ir pigaus popieriaus. Jiems būdavo skiriami užgaulūs ir įžeidžiantys posmai.Valentino atvirukai taip paplito, kad pašto tarnyboms prireikė samdytis advokatus, kad iš įsiutusių tėvų išreikalautų sumokėti pašto išlaidas už atvirukų persiuntimą, nes atvirukus gaudavo jų dukros ar sūnūs. Maždaug iki 1840 metų pašto išlaidas turėdavo padengti laiško ar kitos siuntos gavėjas.
Valentino dienos atvirukai dažnai puošiami kaspinėliais, aksomu ar nėriniais. Ši tradicija galėjo atsirasti viduramžiais, kai riterių drabužiai būdavo puošiami damos dovanotais kaspinais ar nėriniais, o patys riteriai nešiodavosi damos dovanotą nosinaitę. Visa tai buvo vadinama atminimo dovanomis. Vėliau tokios dovanos perkeltos ant atvirukų.
Kaip ten bebūtų, atsiradusi graži tradicija išreikšti savo jausmus gražiame atviruke su balandėliais ar amūriukais išliko iki mūsų dienų.Šv. Valentino dieną būkime patys linksmi ir pradžiuginkime kitus.